Fibróma eltávolítás elektrokauterrel

Mi a fibróma?

A fibróma a bőrön gyakran kialakuló jóindulatú, lassan növekvő kötőszöveti daganat, ami általában puha, rugalmas tapintású csomók formájában jelenik meg. Ezek a dudorok általában nem okoznak fájdalmat és nem jelentenek egészségügyi kockázatot, esetleg esztétikailag lehetnek zavarók.

Bár a fibrómák nem feltétlenül igényelnek kezelést, sokan választják az eltávolításukat kozmetikai okokból, vagy mert irritációt okoznak akkor, ha rossz helyen alakulnak ki (például a hajlatokban vagy a melltartó vonalában).

Eltávolításuk általában egyszerű, ambuláns beavatkozás, melyet helyi érzéstelenítésben végeznek el, és csak minimális a hegesedéssel jár. Gyakran keverik össze a szemölcsöt és a fibrómát, ezért azt házilagos módszerekkel és krémekkel próbálják kezelni. Azonban a fibrómáktól különféle ecsetelőkkel, kémekkel és kenőcsökkel nem lehet megszabadulni.

Mikor ajánlott a fibróma eltávolítása?

A fibrómát nem feltétlen szükséges eltávolíttatni, kivéve, ha azt orvos javasolja, vagy ha esztétikailag zavaró, illetve ha rossz helyen van.

A rosszindulatú fibroszarkóma igen ritka, fájdalommal járó, gyors növekedésű elváltozás. De az észlelés gyanúja esetén érdemes mielőbb bőrgyógyásznak megmutatni, hogy kizárja a rosszindulat gyanúját.

Indokolt lehet a fibróma eltávolítása, ha az olyan testtájon helyezkedik el, ahol rendszeres irritációnak van kitéve, vagy a ruhával, fehérneművel, ékszerrel folyamatosan érintkezik, és esetleg könnyen beleakadhat a nyakláncba.

Fibróma eltávolítás elektrokauterrel

A fibróma elektrokauterrel kíméletesen és gyorsan távolítható el anélkül, hogy maradandó nyomot hagyna. A beavatkozás csak minimális kellemetlenséggel jár, és mindössze pár percet vesz igénybe.

A beavatkozás során a kezelt területen hő hatására a szövet irányított módon, különböző mértékben roncsolódik vagy elpárolog a készüléken beállított hőmérséklet szerint.

Bizonyos esetben az elektrokauteres eszközt vágásra is lehet használni, mint egy szikét. Ennek előnye, hogy az így végzett sebészeti beavatkozás kevesebb vérzéssel jár a szikével végzett műtétekhez képest. További előnye, hogy precíz és pontos munka végezhető ezzel az eszközzel, varratra nincs is szükség.

Azt, hogy adott fibrómát melyik módszerrel távolítják el, azt a szakorvos dönti el egy konzultáció során.

Az fibróma eltávolítás eljárás menete

  1. A beavatkozás első lépéseként megkérjük a pácienst, hogy vegyen át egy speciális, steril öltözéket, amiben a beavatkozás során kényelmesen tud feküdni.
  2. Ezt követően a szakorvos lefertőtleníti az adott területet.
  3. A beavatkozást végző orvos közvetlenül az adott területbe injektálja az adott érzéstelenítő anyagot.
  4. Ezután kerül eltávolításra az adott fibróma.
  5. A sebre kenőcsös kötést helyezünk, így segítve elő a hámosodást.

Beavatkozás ideje:
15-20 perc

Fibróma eltávolítás után

A beavatkozás során a páciensek túlnyomó többsége csak minimális kellemetlenséget tapasztal, az eltávolítás után pedig azonnal visszatérhetnek a megszokott életvitelükhöz. A kezelt területen előfordulhat bőrpír, enyhe duzzanat vagy ritkább esetben vérzés.

A beavatkozást követően víz érheti a sebet, de 1-2 hétig javasolt tartózkodni az úszástól, szaunázástól. A kezelt területen kiemelt figyelmet kell fordítani a magas faktorszámú fényvédőkrém használatára, illetve az orvos javaslatára hámosító kezelésre is szükség lehet.

 Árak

Fibróma eltávolításAlapár
Egy beavatkozás* 15.000 Ft
További fibrómák eltávolítása7.000 Ft-tól / db
*Az ár – mérettől függően – 1-5 fibróma eltávolítása esetén érvényes.

Kérdések az anyajegy-eltávolítással kapcsolatban

Meddig tart maga a fibróma eltávolítása?

A beavatkozás körülbelül 15-20 percig tart, az érzéstelenítő hatóidejétől és az adott fibróma méretétől függően.

Biztonságos a fibróma kauteres eltávolítása?

A fibrómák, illetve egyéb bőrkinövések kauteres eltávolítása egy teljes mértékben biztonságos eljárás, bármilyen szövődmény kialakulásának kockázata igen minimális.

Mire kell odafigyelni a fibróma kauteres eltávolítása után?

A beavatkozást követően víz érheti a sebet, de 1-2 hétig javasolt tartózkodni az úszástól, szaunázástól. A kezelt területen kiemelt figyelmet kell fordítani a magas faktorszámú fényvédőkrém használatára, illetve az orvos javaslatára hámosító kezelésre is szükség lehet. Ezen túl a beavatkozás területét igyekezzünk 1-2 hétig ne túlterhelni, vagyis kerüljük a bőr nyúlását okozó mozdulatokat, valamint az erős izzadással járó sprotokat.

Jelentkezz be szakorvosunkhoz!

  • Kérlek válaszd ki, melyik kezelés érdekel a legjobban!
  • Max. file size: 520 MB.
  • Ha bármi fontos van amit még szeretnél velünk tudatni, itt megteheted!